Jdi na obsah Jdi na menu

 20.9.2014 - BZH Mokrá Lazce - Opava

Letos jsme se rozhodli, že se se Sindy - INDY Z HÁJENKY HŮRKA - přihlásíme k loveckým zkouškám z výkonu. Zvolili jsme Barvářské zkoušky honičů pořádané Beagleclubem v Mokrých Lazcích u Opavy.

Ke zkouškám jsme se připravovaly velmi poctivě, tedy Sindy a panička  Dva měsíce jsme několikrát týdně cvičily neprve poslušnostní disciplíny, později jsme přidaly stopy a nakonec zkoušely i chování u kusu.  

10517565_807949325906527_3639501625810644269_n.jpg

Sindy všechen výcvik zvládala naprosto bravurně. Až mi to bylo podezřelé  Známe přece bíglíky a kulišárny, kterých jsou v nejméně vhodnou dobu schopní  Ale Sindy byla prostě skvělá - jakmile pochopila, co se po ní chce, prováděla všechen výcvik naprosto dokonale.

Pro úplnost - BZH se skládají z několika hodnocených zkoušek:

- vodění (na řemeni nebo volně), odložení s výstřelem (buď na řemeni nebo volně), dosled černé zvěře na uměle založené šlapané nepobarvené stopě, chování u střelené zvěře a poslušnost.

Do Opavy to máme přes 3 hodiny cesty! Tak jsme se Sindy vyrazily už v pátek a přespaly v nedalekém penzionu, abychom ráno alespoň přiměřeně odpočaté nastoupily ke zkouškám. 

bzh1.jpg

Bylo teplé, až skoro dusné počasí a sužovalo nás obrovské množství komárů! Ale Sindy procházela jednou zkouškou za druhou s naprostým klidem sobě vlastním, s lehkostí, jakoby vůbec o nic nešlo. To spíš panička jí to svojí nervozitou trochu kazila 

Zkoušky byly perfektně připravené, rozhodčí sice přísní, ale spravedliví.

bzh15.jpg

bzh13.jpg 

Ze 12ti bíglů dva zkoušky bohužel nedokončili  Část jich splnilo ve III.ceně, část ve II.ceně. V I.ceně koušky úspěšně složila jen vítězná trojice bíglů! K mé obrovské radosti to byla i naše Sindy!!!  

bzh16.jpg

 - složila zkoušky v I.ceně a celkově obsadila krásné 3.místo!!! 

bzh.jpg

Myslím, že takový výsledek od Sindy málokdo očekával 

Byly to náročné týdny a velmi náročný den, ale na Sindy jsme náležitě pyšní!! 

bzh4.jpg

wp_20140920_004.jpg

Úspěšným složením těchto zkoušek navíc Sindy splnila všechny podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!! 

bzh11.jpg